KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17041012

nr 1704 1012

Hugo Lepik

(1905-2001), Estland

Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 46x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x68 cm

Hugo Lepik, estländsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Estland 1905, död 2001 i Göteborg.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 26 maj 2025
kl 18:10:44

  • Klassiska
  • 26 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Hugo Lepik

Läs mer om Hugo Lepik